Contact telefonic 0722.277.884 0740.274.753

PARTENERIATUL HERBALIFE - FEDERATIA ROMANA DE CANOTA ARE REZULTATE PERMANENT NOTABILE

Herbalife In Media | 2021-04-13

Herbalife Nutrition Romania este sponsorul oficial in nutritie al lotului olimpic feminin de canotaj in colaborare cu Federatia Romana de Canotaj

Sportivii romani au obtinut 6 medalii la Campionatele Europene de Canotaj de la Varese (Italia), din aprilie 2021: 2 medalii de aur si 4 de argint, a anuntat Federatia Romana de Canotaj.

In acest mod, Romania se claseaza pe locul 4 pe natiuni dupa numarul de medalii castigate in probele olimpice.

Prima medalie de aur a fost obtinuta in proba de dublu vasle feminin (W2x), fetele reusind sa se impuna in fata echipajelor din Lituania si Marea Britanie.

A doua medalie de aur a fost obtinuta in proba de 8+1 feminin. Romancele s-au impus in fata Olandei si a Rusiei.

Prima medalie de argint a fost obtinuta in proba de dublu vasle feminin categorie usoara (LW1x).

La dublu rame feminin (W2-), sportivele Adriana Ailincai si Iuliana Buhus au reusit sa aduca Romaniei a doua medalie de argint.

Locul 4 in finale a fost obtinut in proba de patru rame feminin (W4-). Tot locul 4 in Finala A a obtinut si echipajul de dublu vasle fete la categorie usoara.

Privim acum cu optimism catre Jocurile Olimpice de la Tokyo, unde imi doresc sa obtinem medalii cat mai stralucitoare!”, a declarat Elisabeta Lipa, presedintele Federatiei Romane de Canotaj.